Informasjon om årsmøtet 2019 |
Lukk
|
Det ekstraordinære årsmøtet gjennomføres søndag 16. juni 2019 i Trondheim. Neste ordinære årsmøte gjennomføres i 2020.
For å gi klubber og regioner/kretser en større forutsigbarhet, enn hva som er lovpålagt ved innkalling til ekstraordinært årsmøte, informeres det nå om sted, dato for ekstraordinært årsmøte og tillagte frister. Et ekstraordinært årsmøte kalles inn av styret med minst 14 dagers varsel.
For å ikke avvike for mye fra et ordinært årsmøte har seksjonsstyret besluttet en åpning for innsending av forslag fra klubber og regioner/kretser, på kjent måte. Styret henstiller til at forslagene må ha relevans eller tilknytning til forslag diskutert/vedtatt på årsmøtet i 2018. Øvrige forslag må være velbegrunnede og det gis ingen garanti for at forslaget settes opp i sakslisten. Nye forslag hører naturlig til neste ordinære årsmøte i 2020.
Styret inviterer klubber og regioner/kretser til å sende informasjon om forslag som vurderes sendt inn, slik at en kan ha en dialog om veien frem til årsmøtet. Hensikten er å få gjennomarbeidede forslag. Informasjon om forslag kan sendes til innebandy@nif.idrett.no
I tillegg til forslag som settes opp i en saksliste, må det avholdes valg. Flere medlemmer i seksjonsstyret er valgt frem til årsmøtet i 2019.
Styret har også besluttet, etter innspill fra klubber og regioner/kretser, at det ekstraordinære årsmøtet arrangeres i region Midt-Norge. Innspillene har kommet over flere år, og seksjonsstyret ser det ekstraordinære årsmøtet som en god anledning til å imøtekomme innspillet. Styret diskuterer en rulleringsplan av årsmøtene. En lengre plan vil gi bedre forutsigbarhet for alle.
Rommene reservert fra lørdag 15. til søndag 16. juni på Scandic Hell er nå booket.
Sognsveien 75 J
Ullevaal Stadion
Oslo
Postboks 5000
0840 Oslo
MANDAG – FREDAG
0830 – 1600