Spillere fra seks nasjoner stiller i denne "landskampen".
Foto av: Solberg Sportsklubb
Norge A herrer møter The Immigrants
Lukk
Lørdag er det sjette gangen på rad at Norge møter The Immigrants som i år består av spillere fra Russland, Kasakhstan, Sverige, Finland og Tyskland. Norge har tre seire, en uavgjort og et tap.

Slik gikk det:

Mål Norge A:

Sondre Bratvold Kristoffersen 3, Felix Callander 2, Kristian Hagen 1, Christopher Nålby 1, Carl Isac Jerner 1, Jesper Bergersen 1. 

Mål The immigrants:

Alexander Serov 1, Bjørn Buskqvist 1, Andrei Anufrienko1.

 

Fem kalde grader, vindstille og glitrende forhold på Solbergbanen lørdag. Takk til SSK for teknisk vel gjennomført arrangement nok en gang!

Grunnet underlig mange forfall under et døgn før avslag var det lenge en fare for at matchen ville bli avlyst, men etter intens jobbing fra forbundskaptein Patrik Heed og Thore H. Steinrem ble The Immigrants supplert opp med fem spillere fra Ullevål, en fra Drammen og Aleksander Cras fra Mjøndalen som også er internasjonal for Holland. I tillegg spilte målvaktene på A-landslaget en omgang hver for «immigrantene».

Første omgang ble jevnspilt, relativt velspilt og utført i høyt tempo for begge lag, dog litt for mye spill hjem og på egen banehalvdel for A-landslagets del. På stillingen 2-2 bare noen sekunder før pause gikk A-landslaget opp i ledelsen 3-2.

Etter pause rettet A-landslaget spillet mer i dybden fremover på banen. Det fåtallige publikummet fikk se hurtige og harde pasninger med kjappe involveringer i høyt tempo. De rødkledde tok gradvis over mye av det offensive spillet uten at dette svekket defensiven. Til slutt hadde A-landslaget tegnet seg for 9 mål,- noen av de tatt rett ut fra skoleboka! The Immigrants kjempet innbitt gjennom hele kampen, produserte også sine sjanser og scoret et mål i andre omgang, men overmakten ble for stor de siste 20 minuttene. I denne sammenhengen må det tas i betraktning at lørdag morgen visste ikke nærmest halve laget til The Immigrants at de skulle spille mot A-landslaget noen få timer senere på samme dagen. De fleste av disse unge spillere født i 1999.

For øvrig er det interessant å registrere at det er mye som tyder på at bredden i toppen av norsk bandy er større nå enn for få år tilbake! 

 

Statistikk:

Stabekk mars 2015; Norge – Immigrants 9-5 (5-2). VM spilt mars/april i Khabarovsk.  

Frogner desember 2015; Norge – Immigrants 4-1 (1-0)

Solberg desember 2016; Norge – Immigrants 5-5 (3-1)

Solberg desember 2017; Norge – Immigrants 5-8 (1-3)   

Solberg desember 2018; Norge – Immigrants 5-1 (1-1). Spilt 2×30 min. pga. snøvær.

 

Kampen mot The Immigrants er et viktig ledd i A-landslagets forberedelser til en topp internasjonal turnering helgen den 20.-22. desember som spilles i den nye bandyhallen i Åby, Sverige. Her møter det norske A-landslaget Sverige, Finland og Russland.

Kampen mot The Immigrants er også første muligheten til å se og heie på det norske herrelandslaget dette året som uken før påske 2020 skal delta i VM i det nye «ispalasset» i Irkutsk, Sibir.

Godt oppmøte i «Ælva» lørdag er også en fin måte å hedre teknisk arrangør Solberg Sportsklubb som fylte 90 år den 26. november.

Med dette, ønsker Norges Bandyforbund velkommen til en skikkelig fight på Solbergbanen!

 

Lagledelsen for The Immigrants har denne gangen nominert følgende spillere:

Jersey:                 Name:                                                 Club:                    Nationality:

12                          Simen Kjøllmoen (goalie)                   Ullevål                     NOR (A)

2                            Podmentalin, Aleksandr                      Høvik                    RUS                      

3                            Hauck, Theo                                       Ullevål                    GER 

4                             Rönnkvist, Albin                                 Ready                    SWE

5                             Laibert, Christian Antero                     Høvik                    FIN                        

6                             Vuopio, Joni                                        Ullern                    FIN

7                             Ljungberg, Felix                                  Ready                   SWE

8                             Nugmanov, Iskander                           Ready                   KAZ

9                             Serov, Alexander                                Høvik                     RUS

10                           Buskqvist, Björn                                  Stabæk (capt.)       SWE

11                           Pyanov, Maxim                                     Høvik                     RUS                         

13                           Karpinen, Lasse                                  Høvik                     FIN

14                           Sitnikov, Nikita                                    Mjøndalen              RUS

15                           Zeilon, Daniel                                     Ullern                     SWE

16                           Anufrienko, Andrei                              Mjøndalen             RUS         

17                           Palmblad, William                               Ullern                     SWE                

18                            Engström, Robin                                Mjøndalen             SWE                            

 

Følgende spilte kampen for The Immigrants:

Jersey:                 Name:                                                 Club:                    Nationality:

12/20                     S. Kjøllmoen/ O. Fevang (goalies)      Ullevål/Solberg      NOR/NOR (lånt fra A)   

2                            Hauck, Theo                                       Ullevål                   GER 

4                            Sagen, Jesper                                     Ullevål                   NOR

5                           Strømdahl, Timian Fossli                      Ullevål                   NOR                        

6                             Bakken, Fredrik                                  Ullevål                    NOR

7                             Engström, Robin                                Mjøndalen              SWE     

8                             Palmblad, William                               Ullern                     SWE       

9                             Serov, Alexander                                Høvik                     RUS

10                           Buskqvist, Björn                                  Stabæk (capt.)       SWE

11                           Sitnikov, Nikita                                    Mjøndalen               RUS                

14                           Cras, Aleksander                                 Solberg                  NOR

15                           Anufrienko, Andrei                              Mjøndalen             RUS         

16                           Stærkeby, Thomas                               Drammen              NOR                           

17                            Pyanov, Maxim                                     Høvik                    RUS

18                          Gadderud, Jesper                                 Ullevål                   NOR   

          

Lagledelse:

Hovedtrener Thore Hugo Steinrem

Assistent trener Igor Prakht

Matriell Stein Holo og Atle Braaten

 

Dommere:

Tarald Moe Bjølseth, Frigg (hd.)

Andrei Jigouline, Ullevål

Joakim Bergsbakk, Stabæk

Supervisior: 

Jørn Ivar Pettersen, Solberg 

 

A-landslagsledelsen har denne gangen nominert følgende spillere:

Jersey:                 Name:                                                 Club:

20                       Ole Tobias Fevang (goalie)                     Solberg

12                        Simen Lycke Kjøllmoen (goalie)             Ullevål

2                          Sverre Jacob Brecheisen                      Stabæk 

3                          Eirik Lunden                                          Solberg 

4                          Stian Hansen Stærkeby                        Drammen

5                          Petter Renstrøm Moen                          Solberg 

6                          Carl Isac Jerner                                     Ready 

7                          Sondre Bratvold Kristoffersen               Solberg 

8                          Magnus Høgevold (capt.)                      Stabæk

11                         Jesper Bergersen                                  Ullevål

13                        Jonathan O. Saraby                               Ullern 

14                        Christopher Nålby                                 Solberg 

15                        Lasse Ragnar Thorkildsen                     Ullevål

16                        Robin Nicolai Cras                                 Mjøndalen

17                        Kristian Hagen                                      Solberg

19                        Felix Callander                                      Vänersborg

 

Lagledelse:

Forbundskaptein Patrik Heed

Manager Espen Johansen

Materiell Jan Henning Askheim

Naprapat Christian Øiom

Forbundet
  • Om forbundet
    • Kontakt oss
    • Protokoller
    • Utmerkelser
    • Forbundsting
    • Mål og Verdier
    • Varsling
  • Lisens - Forsikring
  • Arrangement
  • Utvikling
    • Aktivitet
      • Rekruttere
      • Beholde
      • Kontakt oss
    • Trener/leder
      • Bli trener/leder
      • Inspirasjon som trener/leder
      • Klubben ønsker ny trener/leder
    • Klubb
      • Kontakt/besøk
      • Prosess
      • Utdanning/kurs og verktøykassen
  • Utdanning
  • Regelverk
    • Norges idrettsforbunds lov og bestemmelser
    • Lov for Norges Bandyforbund
    • Sanksjons- og protestreglement
    • Retningslinjer
    • Idrettenes regelverk
Innebandy
  • Praktisk info
    • Kontakt oss
    • Årsplan 2019/2020
    • Overganger
    • Årsmøter
    • Idrett for alle
      • EL-innebandy
      • Super-innebandy
      • Mangfold
    • Minirunder
    • Camper
    • Hvordan starte en klubb
    • Veibeskrivelse til haller
    • Protokoller og referater
    • Historie
    • Idrettssystemene
    • Varsling
  • Kamper
    • Serier
      • Neste kamper LIVE
      • Eliteserien menn
      • Eliteserien kvinner
      • 1. div. østland menn
    • NM
      • NM InnebandyLIVE
      • NM menn
      • NM kvinner
      • NM aldersbestemt
    • E-cup
    • Statistikk
      • Eliteserien menn
      • Eliteserien kvinner
      • 1. div. østland menn
      • NM
      • Elitekval menn
    • Turneringer
    • Instrukser og retningslinjer
  • Utvikling
    • Aktivitet
    • Trener/leder
    • Klubb
    • Dommerutviklingsprogram
  • Utdanning
  • Landslag
    • A-landslag menn
    • A-landslag kvinner
    • U19-landslag menn
    • U19-landslag kvinner
    • Antidoping
    • Vikingen
    • Landslagsinfo
    • Statistikk
  • Regelverk
    • Spillereglement Innebandy
    • Spillereglement EL-innebandy
    • Kampreglement innebandy
    • Kampreglement EL-innebandy
    • Lover
    • Retningslinjer og bestemmelser
    • Instrukser
    • Skjemaer
    • Lisens
Bandy
  • Praktisk info
    • Kontakt oss
    • Generalterminplan
    • Lagavgifter
    • Lisens
    • Overganger
    • Dommere
    • Årsmøter
    • Anlegg
    • Idrettssystemene
    • Varsling
  • Kamper
    • Serier
      • Neste kamper LIVE
      • Spiller- og lagstatistikk
    • NM-sluttspill
      • Statistikk – NM
    • Turneringer/cuper
      • Søknad om cup/turnering
      • Retningslinjer for cuper og turneringer
    • World Cup
    • Instrukser og retningslinjer
    • Statistikk
  • Utvikling
    • Aktivitet
    • Trener/leder
    • Klubb
  • Utdanning
  • Landslag
    • VM Bandy Damer 2020
    • Universiaden
  • Regelverk
    • Spillereglement
    • Kampreglement
    • Lover
    • Retningslinjer og bestemmelser
    • Skjemaer
Landhockey
  • Praktisk info
    • Kontakt oss
    • Overganger
    • Årsmøter
    • Hvordan starte en klubb
    • Minirunder
    • Info anlegg
    • Protokoller og referater
    • Historie
    • Varsling
  • Kamper
    • Serier
    • NM
    • Statistikk
    • Private turneringer
    • E-Cup
  • Utvikling
    • Aktivitet
    • Trener/leder
    • Klubb
  • Utdanning
    • Kurs i regi av FIH og EHF
  • Landslag
    • A-landslag menn
    • U21-landslag menn
  • Regelverk
    • Spillereglement Utendørs
    • Spillereglement Innendørs
    • Kampreglement
    • Lover
    • Retningslinjer og bestemmelser
    • Instrukser
    • Skjemaer
    • Lisens
Regioner
    Oslo og Akershus Bandyregion
    • Praktisk info
      • Kontakt oss
      • Treningstid
      • Avgifter og honorarer
      • Forsikring og lisens
      • Årsmøter, protokoller og referater
      • Årshjul
      • Finn din klubb
      • Hvordan starte en klubb
      • Idrettshaller
      • Utvikling og rekruttering
      • Idrettssystemer
      • Hederstegn
      • Om regionen
    • Kamper
      • Kampskjema
      • Instrukser og retningslinjer
      • Statistikk
      • Kamplengder
    • Minirunder
      • Hva er Minirunde
      • Terminliste
      • Påmelding
      • Håndbok for arrangører
      • Neste Minirunde
    • Utdanning
      • Dommer
      • Trener
    • Dommer
      • Dommerhonorar
      • Dommernummer
      • Informasjon til dommere
    • Regelverk
      • Spillereglement Innebandy
      • Spillereglement EL-Innebandy
      • Kampreglement Innebandy
      • Kampreglement EL-Innebandy
      • Lover
      • Retningslinjer og bestemmelser
      • Instrukser
      • Lokale bestemmelser
    • Bandykidz
      • Generell informasjon
    Sørøst Bandyregion
    • Praktisk info
      • Kontaktinfo region
      • Dommer
      • Finn din klubb
      • Hvordan starte en klubb
      • Idrettshaller
      • Utvikling og rekruttering
      • Avgifter og honorarer
      • Forsikring – Lisens
      • Årsmøter, protokoller og referater
      • Planer
      • Idrettssystemene
      • Skjema
      • Om regionen
    • Kamper
      • Serier
      • Vestfold/Telemark serierunder
      • Kamptider
      • Aktivitetsrunder
      • Jenterunder
      • Omberamming
      • Dispensasjoner
      • Turneringer
      • Statistikk
    • Minirunder
      • Hva er minirunder
      • Terminliste
      • Påmelding
      • Oppsett 9. november i Borgehallen
      • Instrukser og bestemmelser
    • Aktivitetstilbud
      • Venneturneringer
      • Idrett for alle
        • El innebandy
        • SUPER- innebandy
        • Mangfold
      • Camper/Samlinger
    • Utvikling
      • Rekruttering
      • Utvikling
      • Nybegynnerkurs
      • Camper/Samlinger
    • Utdanning
      • Arrangement
      • Dommere
      • Klubben
      • Organisasjon og ledelse
      • Trenere
      • Praktisk info
    • Regelverk
      • Spillereglement innebandy
      • Spillereglement EL-innebandy
      • Kampreglement innebandy
      • Kampreglement EL-innebandy
    Innlandet Bandyregion
    • Praktisk info
      • Kontakt oss
      • Om oss
      • Finn din klubb
      • Regelverk
        • Vedtekter Innlandet Bandyregion
        • Spillereglement Innebandy
        • Kampreglement innebandy
        • Lover
      • Møtefiler
      • Avgifter og honorarer
      • Forsikring og Lisens
      • Dommer
      • Dispensasjoner
      • Idrettssystemene
    • Kamper
      • Terminliste/resultat
      • Statistikk
      • G15 sesongen 2019/2020
      • Kommende kamper
      • Kampskjema
      • Søknadsskjema omberamming
    • Minirunder
      • Terminliste/oppsett
      • Aldersinndeling/Dispensasjoner
      • Arrangørinstruks
    • Aktivitetstilbud
      • RM 2019
      • Idrett for alle
        • El-Innebandy
        • Super-Innebandy
        • Mangfold
      • Camper
    • Utvikling
      • Camper
    • Utdanning
      • Dommer
      • Trener
    Buskerud Bandykrets
    Sørvest Bandyregion
    • Praktisk info
      • Kontakt oss
      • Årshjul
      • Finn din klubb
      • Utmerkelser
      • Langtidsplan 2017-2020
        • Trenere
        • Dommere
        • Organisasjon og ledelse
        • Arrangement
        • Aktivitetstilbud
        • Anlegg
      • Handlingsplan
        • Trenere
        • Dommere
        • Organisasjon og ledelse
        • Arrangement
        • Aktivitetstilbud
        • Anlegg
      • Avgifter og honorarer
      • Regionsting
      • Møtefiler
      • Dommer
        • Dommerinfo
        • Dommerliste
        • Dommertøy
        • Dommerkvittering
      • Dispensasjoner
        • Dispensasjoner Rogaland Sør
        • Rogaland Nord
        • Dispensasjoner Agder
      • Lisens
      • Regelverk
        • Spillereglement Innebandy
        • Spillereglement EL-Innebandy
        • Kampreglement innebandy
        • Kampreglement EL-Innebandy
        • Lover
        • Lisens
        • Retningslinjer og bestemmelser
        • Omberammingsreglement
      • Idrettsystemene
      • Overganger
    • Kamper
      • Kommende kamper
      • Statistikk
      • Stavanger Open
      • NM aldersbestemt
      • NM-veka
      • Omberammingsreglement
      • Serieinformasjon
      • Historikk
    • Minirunder
      • Terminliste/Oppsett
      • Aldersinndeling
      • Påmelding
      • Betaling
      • Premiering
      • Arrangørinstruks
      • Barneidrettsbestemmelser
      • Foreldrevett
      • Retningslinjer for innebandy for barn
      • Spilleregler
    • Aktivitetstilbud
      • Minirunder
        • Terminliste/Oppsett
        • Aldersinndeling
        • Påmelding
        • Betaling
        • Premiering
        • Arrangørinstruks
        • Barneidrettsbestemmelser
        • Foreldrevett
        • Retningslinjer for innebandy for barn
      • Venneliga
      • Idrett for alle
        • El-Innebandy
        • Super-Innebandy
        • Mangfold
      • Camper
      • Norway Summer Games
      • Stavanger Open
      • Haugaland Open
      • Skoleturneringer
        • Skoleturnering Rogaland Sør
        • Skoleturnering Rogaland Nord
        • Skoleturnering Agder
    • Utvikling
      • Kontakt
      • Aktivitet
        • Rekruttere
        • Beholde
      • Trener/leder
        • Bli trener/leder
        • Inspirasjon som trener/leder
        • Klubben ønsker ny trener/leder
      • Klubb
        • Kontakt/besøk
        • Prosess
        • Utdanning/kurs og verktøykassen
      • Camper
      • Treningstips
        • Innebandy DVDen
    • Utdanning
      • Dommer
      • Trener
      • Organisasjon og ledelse
      • Arrangement
      • Klubben
      • Søk i kurs
    Hordaland Bandykrets
    • Praktisk info
      • Kontakt oss
      • Årsmøte
      • Møtefiler
      • LTP 2018-2025
      • Handlingsplan
        • Organisasjon og ledelse
        • Dommere
        • Trenere
        • Arrangement
        • Aktivitetstilbud
        • Anlegg
      • Omberamming
      • Avgifter og honorarer
      • Overganger
      • Lisens
      • Dommer
      • Idrettssystemene
      • Regelverk
        • Lokale bestemmelser
        • Spillereglement Innebandy
        • Spillereglement El-Innebandy
        • Kampreglement Innebandy
        • Kampreglement EL-Innebandy
        • Lover
        • Lisens
        • Omberamming
    • Kamper
      • Kommende kamper
      • Statistikk
      • Venneliga
      • Omberamming
      • Historikk
    • Miniturneringer
      • Terminliste/Oppsett
      • Aldersinndeling
      • Påmelding
      • Betaling
      • Premiering
      • Arrangørinstruks
      • Barneidrettsbestemmeler
      • Foreldrevett
      • Retningslinjer for innebandy for barn
    • Aktivitetstilbud
      • Venneliga
        • Påmelding
        • Informasjon/regler
      • Idrett for alle
        • El-Innebandy
        • Super-Innebandy
        • Mangfold
      • Camper
    • Utvikling
      • Kontakt
      • Aktivitet
        • Rekruttere
        • Beholde
      • Trener/leder
        • Bli trener/leder
        • Inspirasjon som trener/leder
        • Klubben ønsker ny trener/leder
      • Klubb
        • Kontakt/besøk
        • Prosess
        • Utdanning/kurs og verktøykassen
    • Utdanning
      • Dommer
      • Trener
      • Organisasjon og ledelse
      • Arrangement
      • Klubben
    Sogn og Fjordane Bandykrins
    Midt-Norge Bandyregion
    • Praktisk info
      • Styret MNBR
        • Protokoller og møtedokumenter
      • Klubboversikt
      • Dommere
      • Idrettshaller
        • Halltilgjengelighet, Trondheim kommune
      • Lisens
      • Prioriteringer: Topp vs. bredde
      • Historie
      • Linker
      • Lover og regelverk
        • Flyttereglement
        • Spillereglement innebandy
        • Kampreglement innebandy
        • Lover
      • Kontakt oss
    • Minirunder
      • Minirunder sesongen 2019/20
      • Kampoppsett minirunde
      • Søke om å arrangere minirunder
      • Foreldrevett
    • Aktivitetstilbud
      • SUPER-INNEBANDY
      • El-innebandy
      • Minirunde
      • Mini League
        • Kampoppsett ML
      • Weekend League
        • Kampoppsett WL
      • Ordinært seriespill
        • Sluttspill senior
      • Løkkebandy
        • Kampoppsett 2019/20 – DEL 1
        • Trondheim IBK
      • Sunday League
        • Kampoppsett SL
      • Trønderserien
        • Kampoppsett 2019/20
      • Møre og Romsdal
      • Bandy
      • Landhockey
      • Camper
    • Kamper
      • Idrettens systemer
        • Veiledningsvideoer etc.
      • Statistikk 1993/94-2017/18
    • Utvikling
      • Kontakt
      • Aktivitetsfremmende tiltak
      • SLU
      • Camper
      • Treningstips
    • Utdanning
      • Dommer
        • Dommerkurs i Midt-Norge
      • Trener
      • Andre kurs
    Nord-Norge Bandyregion
    • Praktisk info
      • Kontakt oss
      • Regionsting
      • Møtefiler
      • Regelverk
        • Spillereglement innebandy
        • Spillereglement EL-innebandy
        • Kampreglement innebandy
        • Kampreglement EL-innebandy
        • Lover
        • Lisens
      • Idrettsystemene
      • Overganger
      • Avgifter og honorarer
      • Dommer
        • Dommerkvittering
    • Kamper
      • Statistikk 2019/2020
      • Kommende kamper
    • Minirunder
      • Terminliste/Oppsett
      • Aldersinndeling
      • Barneidrettsbestemmelser
    • Aktivitetstilbud
      • Minirunder
      • Camper
      • Hva skjer?
      • Idrett for alle
        • EL-Innebandy
    • Utvikling
      • Kontakt
      • Aktivitet
        • Rekruttere
        • Beholde
    • Utdanning
      • Dommer
      • Trener
      • Organisasjon og ledelse
      • Arrangement
      • Klubben