Kvinnelandslaget skal spille VM-kvalifisering i Valmiera. I gruppen til Norge er følgende nasjoner: Østerrike, Belgia, Tyskland og Sverige. De tre beste nasjonene i gruppespillet vil kvalifisere seg til VM i Tsjekkia, som spilles 6.-14. desember 2025.

Jon Ketil Nilsen – Landslagssjef
Vi hadde en veldig fin samling i november, og føler at dette er en god og balansert tropp som kan ta første steg på veien videre for det norske landslaget. Her er det både erfaring og debutanter. Ulike spillertyper og spillere som kan spille i flere posisjoner gir oss også fleksibilitet gjennom VM-kvalifiseringen.
Nr | Navn | Etternavn | Klubb |
2 | Rikke Ingebrigtsli | Hansen | Kalmarsund (SWE) |
3 | Emilie | Sundnes | Tunet |
4 | Kine Hedlund | Eriksen | Grei |
5 | Hanne | Winther | Grei |
7 | Tone | Einstulen | Falun (SWE) |
9 | Marte | Pedersen | Tunet |
11 | Johanna | Ragnarsson | Grei |
12 | Ida | Sundberg | Warberg (SWE) |
14 | Sandra | Craig | Tunet |
15 | Natalie Søgaard | Tysland | Sveiva |
16 | Marit Lunde | Wormstrand | Tunet |
17 | Martine | Simonsen | Grei |
18 | Sarah Smith | Lunde | Tunet |
19 | Marie Navestad | Gundersen | Grei |
20 | Eline | Dagestad | Grei |
21 | Mia Østerbø | Nilsen | Sveiva |
22 | Line Trandum | Terjesen | Tunet |
25 | Amalie Søgaard | Tysland | Sundsvall (SWE) |
30 | Maiken | Ellis | Tunet |
35 | Thea Kristine | Ekholt | Kalmarsund (SWE) |
Avreise 26. jan 2025
Oppmøte Gardermoen kl. 1200 (Norwegian)
Hjemreise 2. februar med ankomst Gardermoen kl. 1540
NB!!
Alle utøvere må ha pass.
Tirsdag 28. Januar (alle kamptider nedenfor er latvisk tid)
11:00 Østerrike- Norge
Onsdag 29. januar
17:00 Norge – Sverige
Fredag 31. januar
17:00 Tyskland- Norge
Lørdag 1. februar
17:00 Norge – Belgia
De store særforbundene i norsk idrett har samarbeidet om en felles mal for utøveravtaler for idrettene. Det har vært viktig at forbund og utøvere får klare rammer å forholde seg til. Norges Bandyforbund har deltatt i denne prosessen og har nå tilpasset utøveravtalen til innebandy.
Ved deltakelse på landslagsaktivitet anses avtalen som akseptert.
For alle utøvere og landslagsledelse:
Vi setter nå krav til at alle involverte i landslag skal ha gjennomført to kurs med e-læring, for å kunne delta på landslagsaktivitet. For alle som allerede har gjennomført Ren Utøver, vil det kun være behov for å laste opp diplomet i kurset listet nedenfor, med alle 7 modulene, som kreves for å få det kurset godkjent. Det andre kurset vil legge seg til automatisk etter at det er gjennomført og er godkjent.
For å logge inn, må man ha verifisert en bruker av min idrett. Har man ikke det må man trykke på ny bruker.
Her er kurset for innebandylandslagene: https://ekurs.nif.no/course/view.php?id=737